BEZPŁATNA INFOLINIA PN-PT: 8.00-16.00

0-800 123 444 wew. 306 i 283

Artykuły

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Na pewno nie jednemu z was przytrafiła się noc po której obudziliście się niewyspani z bólem pleców. Jeden raz to nie powód do niepokoju, jeżeli jednak macie takie problemy chronicznie powinniście szybo dowiedzieć się czym jest poduszka ortopedyczna.

Nordic Walking

Pomaga w rehabilitacji, poprawia sylwetkę i kondycję, sprzyja odchudzającym się i likwiduje ból głowy – i to wszystko bez chemii. Panaceum na bolączki współczesnych mieszczuchów nazywa się Nordic Walking.

Mięta - dobre ziółko

Mięta jest jedną z najstarszych roślin leczniczych świata. Pojawia się już w mitologii greckiej i w Nowym Testamencie. Znana była w medycynie chińskiej oraz używana do balsamowania zwłok w Egipcie.

Przytul się do drzewa

O dobroczynnym działaniu lasu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W końcu to ogromna fabryka tlenu. Według badań naukowych, jedna dorosła sosna produkuje tlen niezbędny do życia trzech osób, a wszystkie lasy skupione na naszej planecie zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt.

Codziennie menu dla zdrowia Twoich oczu

Już nasze babki wiedziały, że trzeba jeść marchewkę bo.. jest dobra na wzrok. I miały rację, warzywo to bogate jest w witaminę A, która jest niezbędna dla naszych oczu bo zapobiega kurzej ślepocie. A skoro powiedziało się już A, to warto pomyśleć o "B" i "C" a może i całej reszcie alfabetu witamin, które pomogą nam zadbać o właściwy punkt widzenia ;)

Cieplejszy Bałtyk, więcej zachorowań

Międzynarodowa grupa uczonych dowodzi, że spowodowane przez człowieka zmiany klimatyczne są przyczyną niepodziewanego rozrostu w północnej Europie bakterii wywołujących najróżniejsze choroby, od cholery po nieżyt żołądka. Specjaliści z Wielkiej Brytanii, Finlandii, Hiszpanii i USA przeanalizowali dane dotyczące temperatury wód Bałtyku oraz statystyki chorób powodowanych przez przecinkowce (Vibrio) w krajach nadbałtyckich.

Jak prawidłowo myć zęby?

Wydawałoby się, że mycie zębów to czynność tak prosta, że każdy z nas powinien sobie z nią bez problemu poradzić. A jednak... Niestety, nadal zbyt wiele osób popełnia podstawowe błędy przy szczotkowaniu. Sprawa jest na tyle poważna, że zajmują się nią naukowcy.

Grypa - poznaj swojego wroga

Nie ma jednego wirusa grypy, są ich tysiące! Trzy podstawowe typy to A, B i C. Najbardziej interesuje nas typ A, który najczęściej powoduje zakażenia człowieka. Do tego typu należy szczep wywołujący grypę świńską, a także ten, który w 1918 r. wywołał pandemię grypy ''hiszpanki'', powodując śmierć wielu milionów ludzi.

Muzyka łagodzi obyczaje

Muzyka jest wszechobecna w życiu człowieka. Już w okresie płodowym, przysłuchujemy się rytmowi serca matki. Większość ludzi śpiewając, czuje się lepiej.  Według lekarzy, jest to nie tylko kwestia poprawy samopoczucia. Śpiew wymusza prawidłowe oddychanie, komórki mózgowe są dotlenione, a mózg wysyła pozytywne bodźce do całego organizmu.

Piękna po ciąży

Wreszcie nadszedł ten cudowny dzień i twoje maleństwo pojawiło się na świecie. W całym zamieszaniu i szczęściu nie zapomnij jednak o zadbaniu o samą siebie. Wszak dobra mama to szczęśliwa mama.

Mięta - dobre ziółko

Mięta jest jedną z najstarszych roślin leczniczych świata. Pojawia się już w mitologii greckiej i w Nowym Testamencie. Znana była w medycynie chińskiej oraz używana do balsamowania zwłok w Egipcie.

Ospa wietrzna - najczęstsza choroba zakaźna wieku dziecięcego

Ospa wietrzna zalicza się do chorób wieku dziecięcego i to tych najczęściej występujących. Dzieje się tak dlatego, że wirus ospy należy do wyjątkowo zakaźnych i bardzo sprawnie przenosi się drogą kropelkową.

Żurawina - cudowna roślina dobra na wszystko

Niezwykłe właściwości lecznicze żurawiny są w ostatnich latach ogromnym odkryciem kosmetycznym i farmaceutycznym.

Uwaga problem – bezsenność

Jak wynika z badań, prawie jedna czwarta Polaków cierpi na trudności ze snem. Mamy problemy nie tylko z zasypianiem, ale również ze spokojnym przespaniem całej nocy.

Zielona herbata - pij na zdrowie!

Zielona herbata pochodzi z Chin i jest połączona z wieloma kulturami w Azji (od Japonii po Środkowy Wschód). Współcześnie zielona herbata rozprzestrzeniła się na cały świat, aczkolwiek wciąż najpopularniejszym rodzajem tego napoju na Zachodzie jest herbata czarna.

Pogoda a Twoje zdrowie

Pogoda i samopoczucie, tu ulubione tematy Polaków... Czy rzeczywiście pogoda ma wpływ na to jak się czujemy?

Zdrowotne właściwości opuncji figowej

Kaktusy są roślinami, które nie tylko odstraszają kolcami. Są one także źródłem pożywienia - co ważniejsze - zdrowego, mającego przyjazne dla organizmu działanie.

Nowe spojrzenie na cholesterol

Z reguły kojarzy nam się źle. Jednak warto wiedzieć, że wyróżniamy 'zły' (LDL), ale i 'dobry' (HDL) cholesterol.

Mamy problem - łysienie

Na przeciętnej głowie jest 5 mln włosów. Problemy z włosami mają coraz młodsze osoby. Łysienie już po dwudziestym roku życia nie należy do rzadkości...

Najzdrowszy słodzik świata

Wspomaga odchudzanie i obniża poziom cukru we krwi. Działa bakteriobójczo i zapobiega stanom zapalnym jelit. Łagodzi nietolerancje pokarmowe. Wzmacnia odporność. Chroni przed nowotworami. Przedstawiamy Wam: inulinę.

Karczoch i jego właściwości

To jedno z najstarszych warzyw znanych ludzkości. Jednakże, cynarynę - główną substancję czynną karczochów - odkryto stosunkowo nie­dawno.

Afty - jak się ich pozbyć?

Zazwyczaj nie oznaczają poważnych problemów ze zdrowiem, ale są bolesne, uciążliwe i z całą pewnością nie nalezy ich lekceważyć. Zwłaszcza, gdy jest ich wiele i mają skłonność do nawrotów.