BEZPŁATNA INFOLINIA PN-PT: 8.00-16.00

0-800 123 444 wew. 306 i 283

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Na pewno nie jednemu z was przytrafiła się noc po której obudziliście się niewyspani z bólem pleców. Jeden raz to nie powód do niepokoju, jeżeli jednak macie takie problemy chronicznie powinniście szybo dowiedzieć się czym jest poduszka ortopedyczna.

../media/repository/Artykuly/AT03001.jpgKiedy warto się zainteresować?

Czy zdarzają się Wam sytuacje, w których po długim, nocnym wypoczynku, wstajecie zmęczeni; z bólem głowy i zdrętwiałym ciałem? A może doświadczacie sztywnienia rąk, niespodziewanych migren czy problemów z zaśnięciem po ciężkim dniu? Jeśli tak, to najprawdopodobniej czas zmienić poduszkę i zdobyć nieco wartościowych informacji na temat profilaktyki dbania o kręgosłup. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że te pozornie zupełnie nie związane z bólem kręgosłupa objawy, mogą świadczyć o poważnych problemach i w konsekwencji prowadzić do trwałych uszkodzeń kręgosłupa. Dlatego już teraz warto bliżej przyjrzeć się temu, jak i na czym śpimy, aby, kiedy to jeszcze możliwe, przeciwdziałać zwyrodnieniem, skrzywieniom i uszkodzeniom kręgosłupa.

Co charakteryzuje poduszkę ortopedyczną?

../media/repository/Artykuly/AT03003.jpgMówiąc najogólniej, poduszka ortopedyczna to specjalnie skonstruowana poduszka z wyprofilowanym, anatomicznym poparciem szyjnej części kręgosłupa, która podczas snu, pozwala na rozluźnienie mięśni kręgosłupa szyjnego i jego regenerację na całej długości. Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć więcej informacji na ten temat możne spokojnie poszukać w internecie, dobrym uzupełnienie tego krótkiego opisu będzie na pewno ten artykuł: Co to jest poduszka ortopedyczna. Warto pamiętać o tym że pierwsze noce przespane na tego typu poduszce mogą okazać się niemiły przeżyciem. Dzieje się tak ponieważ nasz organizm będzie potrzebował czasu aby przyzwyczaić się do nowej pozycji podczas snu.

Pozycja podczas snu a zdrowie.

Śpiąc na tradycyjnych poduszkach, nieświadomie narażamy się na ogromy wysiłek, związany z ciągłym napięciem szyi i barków, które może prowadzić do poważnych uszkodzeń kręgosłupa, ale też do bóli głowy czy zaburzeń snu. Decydując się natomiast na poduszkę ortopedyczną, wybieramy najbardziej anatomiczną i właściwą pozycję spania, w której kręgosłup zostaje zupełnie odciążony i ma możliwość odpoczynku. A jest to proces niezwykle ważny dla naszego organizmu, gdyż codzienność nie oszczędza naszych kręgosłupów. Praca siedząca, zakupy, szpilki, brak czasu i ochoty na sport i rekreację; wespół to prosta droga do trwałego uszkodzenia kręgosłupa i bólu, z którym trudno sobie będzie poradzić, a jeszcze trudniej aktywnie funkcjonować. Warto więc za wczas zadbać o własny komfort i zdrowie, świadomie wybierając dobrej jakości, atestowaną poduszkę ortopedyczną.

O Autorze
Mateusz Dąbrowski 
Od wielu lat aktywnie zajmują się promocją sportu i zdrowego trybu życia. Obecnie aktywnie wspieram sklep sissel.com.pl w propagowaniu rozwiązań wspomagających zdrowy i wygodny sen.

Artykuł pochodzi z serwisu: Albercik.pl - darmowe artykuły do przedruku na strony www