BEZPŁATNA INFOLINIA PN-PT: 8.00-16.00

0-800 123 444 wew. 306 i 283

Przytul się do drzewa

O dobroczynnym działaniu lasu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W końcu to ogromna fabryka tlenu. Według badań naukowych, jedna dorosła sosna produkuje tlen niezbędny do życia trzech osób, a wszystkie lasy skupione na naszej planecie zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt.

../media/repository/Artykuly/Przytul_drzewo.jpgObecnie już nie tylko medycyna naturalna mówi o leczniczych właściwościach drzew. Piszą o tym również specjalistyczne magazyny.
Zatem, tematem tym zajmują się już nie tylko bioenergoterapeuci, ale także i lekarze.
W świetle najnowszych odkryć naukowych, okazuje się, że nie jest mitem stwierdzenie, iż przebywanie w otoczeniu konkretnych drzew oddziałuje na nasze samopoczucie. Co więcej, udowodniono, iż spacer wśród drzew ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a każdy gatunek drzewa emanuje inną energią.

By skorzystać z energii drzewa, wystarczy się do niego przytulić, objąć rękoma, oprzeć plecami lub po prostu usiąść przy nim, zamknąć oczy, wsłuchać się w szum liści. I tu rodzi się pytanie: Jakie drzewo wybrać?
Najlepiej posłuchać intuicji: jakie drzewo nas przyciąga, nęci, zaprasza? A jeśli intuicja nic nie podpowiada, możemy wybrać ''przyjaciela'' pod względem darów, które nam niesie.

Najkorzystniejszy wpływ na ludzki organizm mają: buk, kasztanowiec, dąb, lipa i brzoza.

BUK - uspokaja; pomaga odzyskać pewność siebie; pobudza krążenie; pozytywnie wpływa na koncentrację. Jeśli straciliśmy pogodę ducha, kontakt z tym drzewem pozwoli nam ją przywrócić. O przytuleniu się do buka powinni pomyśleć przede wszystkim pesymiści; ci, którzy nie radzą sobie ze stresem oraz osoby ''po przejściach''.

KASZTANOWIEC - przywraca wiarę we własne możliwości; pomaga przy bezsenności; oddala niepokoje; twórczo wpływa na intelekt.

DĄB - przywraca energię życiową; poprawia krążenie krwi; wzmacnia organizm. Kontakt z dębem polecany jest przede wszystkim osobom, które są przemęczone, mają osłabiony organizm (np. na wskutek choroby) oraz wszystkim, którym brakuje chęci do życia.

LIPA - poprawia funkcjonowanie naszego umysłu: jesteśmy bardziej twórczy, rozsądni, odprężeni, spokojni, przepełnieni wewnętrzną harmonią. Lipa to dla artysty źródło niekończącego się natchnienia, a dla rodziny - ochrona.  

BRZOZA - neutralizuje szkodliwe promieniowanie oraz napełnia wewnętrznym spokojem. Ponadto, wzmacnia organizm; przyspiesza gojenie ran; likwiduje napięcia. Kontakt z brzozą polecany jest szczególnie osobom, które nie mogą pochwalić się dobrym samopoczuciem i tym, którzy szukają twórczej inspiracji.

Takie ''spotkanie'' z drzewem to dla organizmu nie tylko dostawa energii, ale także relaks. Już po kwadransie poczujemy się lepiej.
Jednak, aby naprawdę odczuć dobroczynny wpływ tej kuracji, powinno przytulać się do drzewa regularnie.
Na szczęście jest ona całkowicie darmowa... :)

Źródło: www.swiatleku.pl